Satversmes tiesa turpina TZPI iesākto tradīciju skolēnu valstiskās apziņas stiprināšanā

Satversmes tiesa šogad organizēja skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursu par Latvijas Republikas Satversmi, tādejādi turpinot TZPI četrus gadus atpakaļ uzsākto labo praksi,  kad zīmējumu un eseju radītājiem – skolniekiem, TZPI pat izveidoja populāri zinātnisku filmu ”Vai Satversme jau gatava?”.  Satversmes tiesa labākos zīmējumu un domrakstu autorus godinās un apbalvos š.g. 15.februārī Satversmes pieņemšanas 96.gadadienai īpaši veltītajā pasākumā.

TZPI lepojas, ka tās pozitīvais piemērs turpinās un šoreiz ideju turpina jau valsts iestāde. TZPI piekrīt, ka šādi konkursi ir būtiski, jo tie sekmē jaunatnes lojalitāti valstij un Satversmei, rosina domāt un spriest par demokrātiskas valsts pamatvērtībām un stiprina valstisko apziņu skolēnu vidū.

Ineta Ziemele. Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte

Kā uzsver Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele: “Jaunajai paaudzei ir jāzina valsts pamatlikums. Jaunā paaudze būs tā, kas nesīs mūsu valstsgribu nākotnē.”

Latvijas skolēnu domas par Satversmi “Jurista Vārds”, 13.02.2018.
Filma par Satversmi un zīmējumu konkurss par Latvijas valsti  “Jurista Vārds”, 25.11.2014.