Domnīca Nr.3

Trešā TZPI organizētā ekspertu domnīca notika 28.11.2019. Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. Tajā eksperti izteica viedokli par datu aizsardzību, par Moneyval ziņojumu, tajā iekļautām ziņām un noziedzīgi iegūtu līdzekļu novēršanas prasībām, kas uzliktas bankām un citiem subjektiem.

Diskusijā piedalījās datu aizsardzības speciālists, Latvijas Universitātes lektors, jurists Māris Ruķers, IT speciālists, viens no SIA Lursoft dibinatājiem Ainārs Brūvelis, zvērināts advokāts Mārcis Krūmiņš un naudas atmazgāšanas novēršanas speciālists, bijušais Valsts policijas Kriminālpolicijas priekšnieks Valdis Pumpurs.  

Domnīcā paustie viedokļi atspoguļoti:

1. Neatkarīgā Rīta Avīze, 18.12.2019. “Moneyval” par Latviju sniegtas nepatiesas ziņas

2.Neatkarīgā Rīta Avīze, 16.12.2019. Cilvēkus maļ AML, Moneyval un datu aizsardzības prasību dzirnakmeņos

Video fragments no TZPI domnīcas, kas daļēji publicēta Neatkarīgā rīta Avīzē, 16.12.2019. “Banku cīņa ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un patiesā labuma guvēju uzskaiti”

Izvilkums no TZPI domnīcas, kas daļēji publicēta Neatkarīgā rīta Avīzē, 16.12.2019. “Ekspertu viedokļi par slogu privātam sektoram un nenoteiktiem “spēles noteikumiem”

Izvilkums no TZPI domnīcas, kas daļēji publicēta Neatkarīgā rīta Avīzē, 18.12.2019. “Ekspertu viedokļi par ierēdņu darba kvalitāti”